Türk bankaları güvenilir-Fitch


Fitch, açıkladığı rapor da, Türk bankalarının kredi ölçütlerini korumakla birlikte takipteki alacaklarda ılımlı bir artış beklediğini kaydetti. Fitch, Gelişmekte Olan Ülkelerin bankacılık sistemine ilişkin olarak bugün yayınladığı bir raporun Türkiye ile ilgili bölümünde
Türk bankalarının kredi ölçütlerinin güvenilir şekilde devam ettiğini kaydetti.

"Ekonomik büyüme kredi kalitesini destekliyor ve sadece takipteki alacaklarda ılımlı bir artış bekliyoruz" denilen raporda, kredi büyümesinin yüzde 15-20 olarak göz önünde bulundurulduğunda, güçlü fon ve sermaye rasyolarındaki olası aşınmanın sınırlı olacağı ifadelerine yer verildi. 


Haber Okunma:1578         Haberi Ekleyen:editör         Haber Tarihi:2013-06-10

YASAL UYARI
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alanbilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.