Türkiye yeni enerji tesisleri için en muhtemel bölge


Orta Avrupa'nın en büyük petrol şirketi OMV, Türkiye'nin ilave enerji tesisleri için en muhtemel bölge olduğunu bildirdi. Şirketin elektrik işlerinin başındaki isim olan Martin Thomas,27 Ağustosta "Elektrik alanında yeni yatırımlar olacaksa bunlar muhtemelen Türkiye'de olur" açıklaması yaptı. 

OMV, bölgeden talebi karşılamak üzere Türkiye ve Romanya'da enerji tesisleri inşa ediyor. Şirketin Brazi'deki 860 megawatt'lık 535 milyon avroluk tesisi 2011'in 3-4. çeyreğinde, Dorobantu'daki rüzgar enerjisi tesisi de gelecek yılın ikinci çeyreğinde hizmete girecek.  

Avusturyalı şirket ayrca Türkiye'nin Samsun ilinde gaz yakıtlı enerji tesisi için 600 milyon avro yatırım yapıyor, Almanya Haiming'de tesis kurmayı değerlendiriyor. 


Haber Okunma:6110         Haberi Ekleyen:editör         Haber Tarihi:2010-08-31

YASAL UYARI
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alanbilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.