Havayolu şirketleri ikinci çeyrekde 3.9 milyar dolar kar etti


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), havayolu şirketlerinin bu yılın ikinci çeyreğinde 3,9 milyar dolar kar ettiğini bildirdi.Dünya genelinde 230 havayolu şirketini temsil eden IATA, bu yılın ikinci çeyreğinde, havayolu şirketlerinin 3,9 milyar dolar net kar elde ettiğini açıkladı. 

Geçen yıl ikinci çeyrekte havayolu şirketleri 881 milyon dolar net zarar açıklamıştı. 

Bölgeler arasında Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik havayolu şirketlerinin performansının ''en iyi'' olduğu belirtilen IATA açıklamasında, Avrupalı şirketlerin karının artmasında 1,3 milyar dolar tutarındaki varlık satışının etkisi olduğu, bu satışların olmaması durumunda zarar yaşanacağı ifade edildi.
 
Açıklamada, ikinci çeyrekte yakıt fiyatlarının durağan bir seyir izlediği ve geçen aylara göre talepte yavaş bir toparlanma yaşandığı da vurgulandı. 


Haber Okunma:6225         Haberi Ekleyen:editör         Haber Tarihi:2010-08-31

YASAL UYARI
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alanbilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.